Школа-семинар


Результати проведення всеукраїнської школи семінару

“Методи іхтіологічних досліджень”

 

  20-22 вересня 2007 року відбулася перша всеукраїнська школа-семінар “Методи іхтіологічних досліджень”. Можна сказати, що це була перша об’єднавча зустріч іхтіологів. Участь в ній взяли 18 провідних фахівців з різних наукових установ м. Києва, Одеси, Севастополя, Дніпропетровська, Херсона, Керчі, Мелітополя, а саме:

1. Демченко Віктор Олексійович - Міжвідомча лабораторія іхтіології та загальної гідробіології НДІ Біорізноманіття  наземних

і  водних систем України МДПУ та ІнБПМ – м. Мелітополь.  

2. Заморов Веніамін Веніамінович – Одеський національний університет – м.

 

Одеса.

3. Чесалін Михайло Валерійович – Інститут біології південних морів – м. Севастополь.

4. Федоненко Олена Вікторівна – Дніпропетровський національний університет – м. Дніпропетровськ.

5. Смірнов Альберт Іванович - Зоологічний музей – м. Київ.

6. Єсипова Наталія Борисівна –

Дніпропетровський національний

університет – м. Дніпропетровськ.

7. Хуторной Сергій Олексійович – Одеський філіал ІнБПМ – м. Одеса.

8. Ткаченко Павло Валентинович – Чорноморський біосферний заповідник – м. Гола Пристань.

9. Долинський Валентин Леонідович – Інститут гідробіології – м. Київ.

10. Паньков Анатолій Валерійович – Зоологічний музей – м. Київ.

11. Новицький Роман Олександрович - Дніпропетровський національний університет – м. Дніпропетровськ.

12. Гетьман Тарас Павлович – Інститут біології південних морів
– м. Севастополь.

13. Демченко Наталія Анатоліївна - Міжвідомча лабораторія іхтіології та загальної гідробіології НДІ Біорізноманіття наземних і водних систем України МДПУ та ІнБПМ – м. Мелітополь; Таврійський агротехнологічний університет – м. Мелітополь.

 14. Антоновський Олександр Григорович - Міжвідомча лабораторія іхтіології та загальної гідробіології НДІ Біорізноманіття наземних і водних систем України МДПУ та ІнБПМ – м. Мелітополь.

15. Мєлованов Олександр Ігорович – ПівденНІРО – м. Керч.

16. Косарев Дмитро Юрійович - Міжвідомча лабораторія іхтіології та загальної гідробіології НДІ Біорізноманіття наземних і водних систем України МДПУ та ІнБПМ – м. Мелітополь.

17. Черков Олександр Володимирович – Мелітопольський інститут екології та соціальних технологій ВМУРоЛ «Україна» - м. Мелітополь.

18. Заплюсвічко Юрій Олексійович - Міжвідомча лабораторія іхтіології та загальної гідробіології НДІ Біорізноманіття наземних і водних систем України МДПУ та ІнБПМ – м. Мелітополь.

 Школа-семінар відбувалася в два етапи: перший відбувся в стінах Мелітопольського університету, другий - на березі Азовського моря на Федотовій косі. Завданням пленарного засідання було визначити стратегічні напрямки розвитку іхтіологічних досліджень в Україні, механізми об’єднання фахівців, уніфікація методів досліджень. 

На Федотовій косі в перший день учасникам семінару була організована екскурсія в Азово-Сиваський Національний парк на Косу Бірючий острів. Екскурсію провів доцент кафедри ботаніки Коломійчук В.П. Другий день роботи був присвячений обговоренню методів іхтіологічних досліджень. Кожний фахівець презентував свої методичні підходи з визначення віку, розмірно-масових показників, комп’ютерних підходів до обробки результатів, візуальних методів обліку риб.

За результатами роботи школи-семінару з метою подальшої  організації подібних зустрічей та сприянню розвитку іхтіологічних досліджень в Україні прийнята РЕЗОЛЮЦІЯ.

 

 

РЕЗОЛЮЦІЯ

всеукраїнської школи семінару

“Методи іхтіологічних досліджень”

 

1.      Приймаючи до уваги, відсутність в Україні наукового іхтіологічного об’єднання та враховуючи необхідність координації діяльності в сфері дослідження риб в різних водоймах України створити Українську іхтіологічну спілку.

2.      З огляду на  актуальність робіт в області іхтіології та відсутність спеціалізованого іхтіологічного видання рекомендувати започаткувати видання щорічного збірника “Бюлетень Української іхтіологічної спілки” під егідою Української іхтіологічної спілки.

3.      Враховуючи необхідність популяризації діяльності Української іхтіологічної спілки сприяти розвитку сайту Української іхтіологічної спілки www.fish.profi.co.ua

4.      Першочерговим завданням реорганізації сайту є створення трьохмовної версії сайту, реєстрація іхтіологічного форуму, розширення списку іхтіологів, розвиток електронної бібліотеки, формування збірки електронних іхтіологічних програм. В зв’язку з цим членам спілки  надіслати (у разі відсутності їх на сайті) свої анкетні дані та анкетні дані інших іхтіологів, а також власні публікації на адресу ihtiocentr@bigmir.net

5.      За результатами школи-семінару  видати перший Бюлетень Української іхтіологічної спілки “Методи іхтіологічних досліджень”, членам спілки до 15 жовтня 2007 року надіслати матеріали на адресу ihtiocentr@bigmir.net

6.      В зв’язку з відсутністю єдиних підходів щодо вживання наукових назв риб підготувати до видання “Каталог назв риб України” на 4 мовах. Пропозиції та зауваження до сформованого списку риб направляти Чесаліну М.В. на адресу mchesalin@ukr.net

7.      Організувати наступну зустріч іхтіологів у вересні 2008 року в м. Канів на базі Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.